top of page
IMG_0130.jpg

Kostium do performansu Marty Ziółek vel Mc Ratlady
„Panie, pochodzę z tej innej krainy. Nawiedzenia i ekstazy na placu”
30 i 31.08.2019, g. 19.00
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury
Muzyka: DJ Zoi Michailova
Kostiumy: Armada Tomasz
Baletnica: Emilka Cholewicka
„Nudzimy się w mieście, nie ma już świątyni słońca.
Dzieci funkcjonalizmu, którym oferuje się wybór między miłością, a zsypem na śmieci, pokornie wybierają to drugie”.*
Gilles Ivain w „Zarysie nowej urbanistyki” proponuje miejską rewolucję – miasto służące bezustannemu dryfowaniu, miasto z wyobraźni i marzeń.
Jestem warszawianką. To miasto to moje i nie moje miejsca.
Plac przy Zodiaku jest częścią mojej osobistej historii, historii miejskiego dryfowania. W okolicach tego placu często spotykałam różnych miejskich rozbójników. Z czasów nastoletnich kojarzę to jako miejsce hangoutu ludzi zawieszonych w czasie.
Ludzi, którzy nie marnowali czasu, ale go zabijali.
Plac to miejsce, które mijamy, ale może też być przestrzenią spotkania, tu i teraz oraz tego, które dopiero może się wydarzyć, jak również przestrzenią ryzyka i gry.
„Nawiedzenia i ekstazy na placu” to dwudniowy performans, w czasie którego plac stanie się miejscem „zastrzeżonym dla wolności gry”. Marta Ziółek jako Mc Ratlady poprowadzi przechodniów przez uliczne ruchy i nawiedzenia, sytuacjonistyczny taniec wyobraźni. W transowym tripie towarzyszyć jej będzie DJ-ka Zoi Michailova i projektant Tomasz Armada. W wydarzeniu wspomogą ją również inni miejscy rozbójnicy.
Wydarzenie jest częścią programu performatywnego dla warszawskich placów realizowanego przez Fundację Puszka w ramach trzyletniego projektu badawczego „Place Warszawy (do odzyskania)“ – www.placewarszawy.pl. Program towarzyszy wystawie Place. Instrukcja użycia w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury (29.06–22.09.2019). https://www.dwutygodnik.com/artykul/8426-pochwala-dziwnosci.html Fotografie Szymon Rogiński

OPIS
KAMPANIA
WIDEO
LOOKBOOK
bottom of page