top of page
IMG_0130.jpg

Fashion Moves Parade Wolności 2023

Czas cofnąć się do tego magicznego momentu, kiedy Piotrkowska w Łodzi stała się wybiegiem dla mody pełnej wolności i queerowej ekspresji. To był niezwykły projekt, którego kuratorem był projektant Tomasz Armada. Przesłanie było jasne: budowanie przestrzeni, w której każdy, bez względu na płeć, orientację czy tożsamość, mógł poczuć się uwolniony, ośmielony i pewny siebie.

Łódzka Parada Wolności, odrodzona po 20 latach, nie tylko pozwoliła na powrót festiwalu muzyki elektronicznej, ale także stała się miejscem dla mody, tańca, performansu i przede wszystkim wolności. Hasło tegorocznej Parady, "Taste the Freedom", wprowadzało w klimat, a hymn "The speed of love" autorstwa duetu Penera nadał wyjątkowy rytm wydarzeniu.

Kuratorem modowej części parady był Tomasz Armada, który ponownie połączył siły z choreografką Madlen Revlon, matką polskiego ballroomu. Wspólnie zrealizowali już wiele artystycznych przedsięwzięć, a projekt "Fashion Moves" był jednym z najbardziej widowiskowych.

Armada zaprosił młodych, często debiutujących projektantów, a taneczne występy podkreślały stylizacje. Wydarzenie to miało być interpretacją wolności i emancypacji poprzez sztukę.
Kluczowym elementem pokazów było zaproszenie debiutujących projektantów, każdego zainspirowanego własną wizją wolności. Filip Kozak sprzeciwił się homofobii, tworząc coś atrakcyjnego wizualnie, co pełniło rolę ochronnego pancerza. Lil Slay, twórczyni House of Slay, zaprezentowała kolekcję pełną kolorów, swobody i zabawy, będąc wyrazem twórczej wolności.

W kolejnej parze wystąpiły Zuza Gontarczuk i Maja Bączyńska, obie zainspirowane siłą kobiet. Gontarczuk eksperymentowała z symboliką narodową, a Bączyńska, profesorka ASP w Łodzi, tworzyła projekty przypominające twórczość Jacquemusa, oparte na nostalgiicznych wspomnieniach.

Ostatnią parę tworzyli Tomasz Armada i Pat Guzik, projektantka z Krakowa. Ich prace łączyła lokalność i eksperymenty z upcyklingiem.
Podczas spektaklu na wybiegu nie zabrakło także tancerz ballroomu i drag queens. Himera, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich drag queens, oraz ekstrawagancka i inspirująca Lava XXX dodawały jeszcze więcej barw i ekspresji modowym-tanecznym performansom. Wydarzenie było naprawdę niezapomnianą mieszanką sztuki, muzyki i mody, której esencją było doświadczanie wolności poprzez wyjątkowe wydanie Parady Wolności w Łodzi.

OPIS
KAMPANIA
WIDEO
LOOKBOOK
bottom of page