top of page
IMG_0130.jpg

W sobotę, 30 lipca 2022 roku, Piotrkowska w Łodzi stała się miejscem energetycznego spektaklu mody podczas Parady Wolności. Po 20-letniej przerwie, wydarzenie wróciło do miasta, a główną scenę zapełniły kolekcje kuratorowane przez Tomasza Armadę, polskiego projektanta mody

Armadę zainspirowała wcześniejsza Parada Wolności z 2002 roku, która była ważnym motywem wśród studentów ASP i środowisk undergroundowych. Teraz, po latach, młode pokolenie projektantów miało okazję wpisać się w historię parad, prezentując swoje kolekcje na głównej scenie. Armada postanowił uczynić to wyjątkowym i fascynującym spektaklem z elementem edukacyjnym.

Na głównej scenie parady pojawiły się muzyka, tańczącym tłum, a także modą i voguing. Tomasz Armada był kuratorem tego widowiska, prezentując nie tylko swoje prace, ale również kolekcje młodych, niszowych projektantów. Wśród nich znaleźli się Maszyna- Nikodem Płaczek, Holy Spells, Alicja Tkaczyk, Kamil Wesołowski, Robert Geserick, i Klaudia Markiewicz.

Energia i estetyka lat 2000 były kluczem do tego wydarzenia. Armada pragnął, aby pokaz stał się fascynującym spektaklem, a jednocześnie miał element edukacyjny. Modele i modelki nie tylko prezentowali ubrania, ale również wchodzili w relację z publicznością, zachęcając do tańca.

Choreografię przygotowała Madlen Revlon, performerka i prekursorka voguingu w Polsce. A prezenterka opowiadała o tradycji voguingu, jego korzeniach w kulturze LGBT+, i znaczeniach poszczególnych kategorii.

Tomasz Armada zaprezenotwał zaczątek najnowszej kolekcji "Glamslur". Ubrania z tej serii, wykonywane ręcznie przez samego projektanta, nie tylko odwołują się do estetyki, ale także są wyrazem jego prywatnych przeżyć, kryzysów, i próby identyfikacji emocji. To nie tylko kolekcja mody, lecz forma terapii zajęciowej, jak to określił sam projektant. Jjako łódzki patriota, czuje się dumny, że mógł zaprezentować tę kolekcję właśnie na Paradzie Wolności, pokazując, że moda może być nie tylko piękna, ale też pełna znaczeń i historii.
30.07.2022- Kurator i organizator pokazów na Scenie Głównej Parady Wolności, wraz z choreografką Madlen Revlon, premiera kolekcji Glamslur

OPIS
KAMPANIA
WIDEO
LOOKBOOK
bottom of page