top of page
IMG_0130.jpg

Witajcie w świecie awangardowej mody, gdzie każdy detal tworzy historię życia, oddechu, słów i tworzenia. Dom Mody Limanka, z pasją i zaangażowaniem, prezentuje Wam naszą Nową Kolekcję, która nie jest jedynie ekspozycją ubrań, ale manifestem rewolucji w podejściu do sztuki i mody.

22 lutego 2019 roku otworzyliśmy nasz pierwszy i ostatni autorski showroom w Muzeum Sztuki w Łodzi, jednej z najstarszych instytucji zbierających sztukę nowoczesną na świecie. Wykorzystując wyjątkowe zbiory muzealne, stworzyliśmy Nową Kolekcję, która jest esencją naszej antykapitalistycznej marki. Awangardowe druki, plagiaty i troska o stały rozwój nadprodukcji sztuki i mody stanowią fundament naszej marki.

Zapraszamy Was do odkrycia Nowej Kolekcji w naszym showroomie w Galerii ms1. Przejrzyjcie wśród awangardowych druków, przemyślanych plagiatów i ubrań, które nie tylko są noszone, ale także głoszą rewolucyjne idee. Niech Wasza obecność stanie się częścią tego performansu, a nasze ubrania niech wspierają wzrost Waszego kapitału symbolicznego.

Pragniemy odegrać istotną rolę w spłaszczaniu skomplikowanych koncepcji artystycznych. Nasze produkty i sklepy są projektowane z perspektywy zawłaszczenia i merkantylnego stosunku do sztuki. Chcemy, aby nasze ubrania wspierały wzrost Waszego kapitału symbolicznego, a nasze sklepy były dla Was niczym wspaniała wystawa. Niech żyje powierzchnia!

Poczujcie ciężar awangardowej mody poprzez bluzkę BURDEN, którą możecie przymierzyć w naszym sklepie. To doskonały przykład łączenia dwóch naszych największych pasji – kradzieży i tandety. BURDEN to zżynane bezpośrednio z pracy pioniera sztuki awangardowej, szyte z nieprzyjaznego środowisku poliestru. Sprawdźcie, czy z tym performansem będzie Wam do twarzy!

Wystawa NOWA KOLEKCJA była częścią projektu Prototypy, eksperymentującego z pojęciem na materiale z kolekcji Muzeum Sztuki. Przekształcamy rzeczywistość, używając dzieł z zasobów muzealnych do modelowania współczesnego świata. To nie tylko prezentacja ubrań, ale także laboratorium nowych narracji wspólnotowych, krytycznych gestów artystycznych i form do powtórnego użycia w kolejnych cyklach produkcyjnych.

Przyłączcie się do nas w podróży przez Nową Kolekcję. Odkrywajcie, eksperymentujcie i zastanawiajcie się razem z nami nad znaczeniem sztuki i mody w dzisiejszym świecie. Niech każdy element stworzonej przez nas historii stanie się inspiracją do własnych interpretacji.

Podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tym projekcie. Bartosz Bart, Ignacy Ciszewski, Jakub Dylewski, Alex Freiheit, Aleksandra Grabarz, Martyna Konieczny, Edmund Krempiński, Alicja Kujawska, Anna Malinowska, ms17, Ola Rudnicka, Jana Shostak, Kinga Witkowska, Karolina Wojtas, Anna Zagrodzka, oraz wszystkim artystom i artystkom, którzy uczynili naszą Nową Kolekcję manifestem awangardy.
Fotografie z wystawy Anna Zagrodzka

OPIS
KAMPANIA
WIDEO
LOOKBOOK
bottom of page