top of page
IMG_0130.jpg

Dom Mody Limanka w sztuce „Mieszkanie”

Witajcie w fascynującym świecie czytania performatywnego, gdzie sztuka staje się nie tylko przedstawieniem, lecz także doświadczeniem. Pragnę podzielić się z Wami wyjątkowym projektem, w którym brałem udział jako członek Domu Mody Limanka, odpowiedzialny za kreację kostiumów do spektaklu "Mieszkanie".

Zapraszam do obejrzenia naszej adaptacji dramatu "Mieszkanie", stworzonego przez berliński kolektyw New Theater. To niezwykłe wydarzenie, które łączy w sobie czytankę, performans, jasełka i gusła. Dla tych, którzy nie zdążą, przygotowaliśmy również wideo z próby generalnej oraz pierwszego publicznego odczytania.

Przekroczcie próg niezwykłego świata "Mieszkania" razem z nami. Odkryjcie, jak Dom Mody Limanka wyczarował unikalne kostiumy, które dodają niepowtarzalnego charakteru postaciom. Wejdźcie w świat surrealistycznej przyszłości, gdzie śmieci stają się haute couture, a codzienne życie zamienia się w performance sztuki.


Opisując tę niezwykłą adaptację, warto wspomnieć o głównych postaciach, którym nadaliśmy życie:

- Arnold - Tomasz Armada
- Kevin - Kacper Szalecki
- Cynthia - Dominika Ciemięga
- Marion - Sasa Lubińska
w przedstawieniu wystąpili zaprzyjaźnieni artyści
Star - Monika Dembinska
Patrick - Pamela Bożek
Deardra - Kinga Świtoniak
Sara - Aurelia Mandziuk
Phillip - Jakub Dylewski
Chelsea - Aleksandra Grabarz
Milton - Marcin Polak
Daniel - Dawid Furkot

Odkryj performance "Mieszkanie", gdzie bohaterowie starają się skomponować własny przepis na harmonijne współżycie. Czy kolektyw to coś więcej niż codzienne sprawy, czy też może być źródłem inspiracji i wyzwania?

Dzięki współpracy z Muzeum Sztuki, Dom Mody Limanka przeniósł sztukę z Nowego Jorku do Łodzi, opowiadając o specyfice pracy w kolektywie. To nie tylko problemy związane z mieszkaniem, prądem czy rachunkami, ale także fascynująca podróż w świat performatywnego czytania.

Razem z nami przenieście się w przestrzeń "Mieszkania". Czytajcie razem z nami między wierszami i doświadczajcie sztuki na nowo. Niech ta unikalna podróż stanie się dla Was inspiracją do odkrywania nowych form artystycznego wyrazu.

Cieszcie się z nami tym wyjątkowym doświadczeniem, gdzie sztuka staje się medium przekazu, a "Mieszkanie" staje się nie tylko miejscem zamieszkania, lecz przestrzenią kreatywnego wyrażania siebie.

OPIS
KAMPANIA
WIDEO
LOOKBOOK
bottom of page